Uszczelka

Awatar użytkownika
Andym
Posty: 348
Rejestracja: 09 gru 2016, 13:36
Lokalizacja: Warszawa

Uszczelka

Post autor: Andym »

Witam, jak w temacie, poleciała mi uszczelka w nadziewarce.
Nadziewarka to chyba King Hoff. Średnica uszczelki 125 mm, wysokość 12 mm.
Uszczelka ma swoje miejsce na dole cylindra, uszczelnia połączenie cylindra i misy.
Jeżeli znacie dostawcę poniżej 50 zł, będę wdzięczny.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KURP
Posty: 249
Rejestracja: 08 lis 2016, 19:42

Re: Uszczelka

Post autor: KURP »

dzwoń do Markoserwisa
Awatar użytkownika
bwie
Posty: 353
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:12
Lokalizacja: niedurza wieś

Re: Uszczelka

Post autor: bwie »

To ten wynalazek??
Obrazek
jeśli tak to pamiętam, ze chyba @Roger dopasował sobie coś w rodzaju uszczelnienia z pudełka po 0.5 kg serka jak na fotce poniżej
Obrazek
musiałbyś poszukać na "kiełbasach"
Awatar użytkownika
tier
Posty: 767
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:55
Lokalizacja: Mońki

Re: Uszczelka

Post autor: tier »

Awatar użytkownika
Roger
Posty: 201
Rejestracja: 11 lis 2016, 22:53
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie

Re: Uszczelka

Post autor: Roger »

Ten kubełek to był patent "na szybko" docelowo zrobiłem pierścień osadczy z nierdzewki 1mm i skleiłem całość na klej do szyb samochodowych. Można to tak skleić i bez pierścienia ale ja mam inny szczelny tłok z oringiem więc musiało być osiowo ;)

Tapniete z GT-I9500
Robert
601 353 601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Awatar użytkownika
Andym
Posty: 348
Rejestracja: 09 gru 2016, 13:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszczelka

Post autor: Andym »

To ten wynalazek??
Bwie,
Dokładnie to coś. Nie dość, że nad tłokiem, po każdym dojeździe do dna zbierała się spora garść farszu, to teraz idzie z dwóch stron. Szczęście takie małe, ale radosne dość, że padło w końcówce. Co prawda, farsz dość sztywny, bo chorizo, ale przecież powinno wytrzymać. Zdecydowanie nie polecam tego czegoś. Na pierwsze wyroby ok. Później już nie.

A to nie takie coś będzie?
Tier,
Nie, uszczelka pilnuje połączenia dolnej krawędzi cylindra i misy w którą zapinamy końcówkę do jelit. W tym wynalazku tłok nie jest niestety uszczelniany.

dzwoń do Markoserwisa
Kurp, chyba pójdę tą drogą.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bwie
Posty: 353
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:12
Lokalizacja: niedurza wieś

Re: Uszczelka

Post autor: bwie »

Andrzeju, to jest jednorazówka, wątpię aby Marek miał części do takich tandetnych chińczyków, ja bym poszedł za pomysłem @Rogera - czyli klej do szyb albo inne podobnie działające lepiszcze.
Miałem na początku taką nadziewarkę i niestety jak dla mnie jest to porażka, przerabiałem ją, ulepszałem, kleiłem, dorabiałem ... aż w końcu sprzedałem za jakieś grosze, wcześniej przez jakiś czas odkładałem sobie po 100-200 pln i kupiłem Hendi, od tego czasu nie mam problemów z nadziewarką.
Moja rada - najszybciej i najprościej - klej.

Pozdro.
Awatar użytkownika
tier
Posty: 767
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:55
Lokalizacja: Mońki

Re: Uszczelka

Post autor: tier »

Hehehe, A jest jeden taki gość (wiesz Bwie kogo mam na myśli) co chwali bez końca nadziewarkę po swojej super przeróbce.. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 201
Rejestracja: 11 lis 2016, 22:53
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie

Re: Uszczelka

Post autor: Roger »

Powiem tak to kiepskim i tanim Chińczykiem jest i takim zostanie ... ja miałem czym się z nią bawić i gdzie i tylko dlatego to robiłem i jeszcze jest. Gdybym robił więcej kiełbas pewnie dawno by wyleciała przez okno ;)
Ma jedną zaletę jest tania a to co jest tanie sumarycznie wychodzi drogo :( jak sobie policzyć koszty modyfikacji i nerwy to gra nie warta świeczki ;)

Tapniete z GT-I9500
Robert
601 353 601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Awatar użytkownika
bwie
Posty: 353
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:12
Lokalizacja: niedurza wieś

Re: Uszczelka

Post autor: bwie »

tier pisze: ...jest jeden taki gość ...

Przemek, chyba siedzi w pierdlu pod celą z misiem bo ich obu nie widzę od dłuższego czasu :twisted:
Choć misia to trochę mi brakuje - ot taki nieszkodliwy wariatuńcio, zafiksowany na margarynie, trochę nieporadny - mistrz manipulacji dla początkujących 8-)
Odpowiedz

Wróć do „Sprzęt”