Sposob na czosnek Sla100

Awatar użytkownika
tusiaczek
Posty: 313
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sposob na czosnek Sla100

Post autor: tusiaczek »

KURP pisze:a ja chyba zaspałem obdarowywanie :D :P
Nie zaspałeś tylko to już było po tym jak przerażony bladym świtem do Wioli pognałeś... :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
KURP
Posty: 249
Rejestracja: 08 lis 2016, 19:42

Re: Sposob na czosnek Sla100

Post autor: KURP »

tusiaczek pisze:
KURP pisze:a ja chyba zaspałem obdarowywanie :D :P
Nie zaspałeś tylko to już było po tym jak przerażony bladym świtem do Wioli pognałeś... :mrgreen: :mrgreen:

Osz kurwuniu żebym ja wiedział że będą od Sla Suveniry to pewnie bym został, ale w tyle głowy było, że jak lepiej się czuję to trzeba jechać, bo jak mnie dopadnie....
Na szczęście od tamtej pory regularnie łykam... witaminy, minerały codziennie aby się nie wypłukały :D
Awatar użytkownika
Sla100
Posty: 556
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sposob na czosnek Sla100

Post autor: Sla100 »

KURP pisze:
tusiaczek pisze:
KURP pisze:a ja chyba zaspałem obdarowywanie :D :P
Nie zaspałeś tylko to już było po tym jak przerażony bladym świtem do Wioli pognałeś... :mrgreen: :mrgreen:

Osz kurwuniu żebym ja wiedział że będą od Sla Suveniry to pewnie bym został, ale w tyle głowy było, że jak lepiej się czuję to trzeba jechać, bo jak mnie dopadnie....
Na szczęście od tamtej pory regularnie łykam... witaminy, minerały codziennie aby się nie wypłukały :D


Sylwek mam odlozony sloiczek dla Ciebie !!!!!!!!!!! I pieprz z indji tez mam zamowiony dla Ciebie wiesz ten prawdziwy :shock: :shock: :shock:
„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

Pozdrawiam Sylwester
Awatar użytkownika
bwie
Posty: 353
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:12
Lokalizacja: niedurza wieś

Re: Sposob na czosnek Sla100

Post autor: bwie »

Melduję, że czosnek w słoiczkach sobie zrobiłem zgodnie z przepisem, całość procederu odbyła się na Spółdzielni ... już go próbowałem kilka razy, fajna rzecz. Dziękować 8-)
Awatar użytkownika
Sla100
Posty: 556
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sposob na czosnek Sla100

Post autor: Sla100 »

Gdzie nie gdzie juz zaczol sie czas zbioru czosnku :) w zwiazku z tym przypominam moj sposob na czosnek :) i zycze smacznego !!!!!!


[quote="Sla100"]Witam wszystkich bardzo sedecznie
Ok kilku ladnych lat uzywam wlasnego sposobu na przechowanie i uwiezienie wspanialych aromatow jak ze waznej przyprawy, warzywa, czy tez dodatku jakim jest Czosnek.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czosnek_pospolity

Metoda moja polega na bardzo prostych czynnosciach i jest bardzo latwa, jedyne poswiecenie to obieranie czosnku, ale to oczywiscie zalezy od ilosci jaka sobie zaplanujemy zrobic. My czosnek w tej postaci uzywamy w domu do wielu wielu zeczy i od wielu wielu lat jest to nasz sposob.

Do czego uzywamy czosnku w formie naszej pasty....

• Nacieramy nim pieczenie wszelakiego rodzaju (Pamietamy zeby juz nie solic chyba ze malo slone)
• Dodajemy do miesa smazonego np spaghetti Bolognaise (Pamietamy zeby juz nie solic chyba ze malo slone)
• Dodajemy do masla otrzymujac maselko czosnkowe
• Maslem czosnkowym smarujemy grzanki i zapiekamy z serem
• Ja osobiscie uzywam do bialej kielbasy (Pamietamy zeby juz nie solic chyba ze malo slone)
• Uzywamy jako dodatek do zup np barszcz czerwony
• Uzywamy go w okresie grillowym do marynowania miesa

Zastosowan bedzie pewnie jest wiecej wiec licze na wasze pomysly eksperymenty i opinie

W tym roku wraz z zona (Fryzia) przygotowalismy 200 glowek z mysla o podarunkach na zlot w Rytych Blotach jezeli ktos z obdarowanych ma ochote wyrazic swoja opinie to bardzo serdecznie zapraszamy.

Ok do sedna sprawy
• Czosnek obieramy z lupinek a nastepnie poprostu mielimy go maszynka do mielenia miesa na drobnym sitku.
• Nastepnie laczymy go mieszajac z sola 150g na 1 Kg czosnku
• Masa sie troszke spieni i spulchni po tej czynnosci wiec dajemy mu odpoczac i opasc
• Przekladamy czosnek do sloiczkow i do lodowki
• Po kilku dniach czosnek zmnieni kolor na lekko bursztynowy to normalne on sie nie psuje
• Chinski czosnek zmieni kolor na jaskrawo zielony (chyba jest on radioaktywny)
Co do terminu uzycia to ja w domu mam jeszcze czosnek z zeszlego roku i dalej go uzywamy (ostatni sloiczek) wiec jezeli chodzi o termin uzycia to naprawde bardzo dlugo moze polezec jezeli nie bedzie szybciej zjedzony  Ja osobiscie nie pasteryzowalem nie wiem co by sie stalo, ale tak w lodowce lezy naprawde bez zadnych problemow.
W przyszlym roku planuje zrobic mieszanki z ziolami prowansalskimi, platkami chilli, i jakies tam jeszcze warjacje .

Prosze sprobowac i zyczymy smacznego !!!!!!!!!!!!

I
„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

Pozdrawiam Sylwester
Awatar użytkownika
Andym
Posty: 348
Rejestracja: 09 gru 2016, 13:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposob na czosnek Sla100

Post autor: Andym »

Spróbuję. Dzięki.
Awatar użytkownika
tusiaczek
Posty: 313
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sposob na czosnek Sla100

Post autor: tusiaczek »

Robiliśmy dzisiaj 40 kg krokodylków... po zapakowaniu do słoików i zalaniu zalewą w zalewie było jeszcze od groma rozdrobnionego czosnku. Wyłowiłem sitkiem, dodałem dwie duże łychy soli i do słoika. Już się zrobiło bursztynowe więc pewnie coś z tego będzie... a tak by poszło w kanał :mrgreen:
Odpowiedz

Wróć do „Pozostałe... (buraczki, dynie, pomidory)”