Pasta z czosnku niedźwiedziego

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Danusia
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:55
Lokalizacja: Irlandia

Pasta z czosnku niedźwiedziego

Post autor: Danusia »

Wraz z nadejściem wiosny gości na stołach w coraz większej ilości kuchni, nie tylko polskich. Stał się wręcz rośliną poszukiwaną. Pasta z czosnku niedźwiedziego może być wykorzystana do kanapek z wędliną, twarogiem, do grzanek, do jajek na twardo, do grilla… i nie tylko. Dla walorów smakowych, zdrowotnych, dla samej przyjemności gorąco polecam. :)

Składniki:
- spora garść liści czosnku niedźwiedziego
- 1 szklanka słonecznika łuskanego
- olej z pestek winogron (w oryginale oliwa)
- różowa sól himalajska (do smaku)
- sok z cytryny (do smaku)

Słonecznik płuczemy, zalewamy ostudzoną przegotowaną wodą i pozostawiamy na noc. Odcedzamy na sitku. Liście drobno kroimy razem z łodyżkami. Porcjami wkładamy do blendera słonecznik, liście, olej i miksujemy na gładką masę. Pod koniec dodajemy do smaku sól himalajską oraz sok z cytryny. Gotową pastę przekładamy do wyparzonych i suchych słoiczków. Wierzch pokrywamy warstwą oleju z pestek winogron, słoiczki zakręcamy. Przechowujemy w lodówce.

RADY:

Mój blender „nie pociągnął” całości składników na raz, więc byłam zmuszona przełożyć do pojemnika i potraktować masę blenderem „żyrafą”. Stąd moja rada – lepiej wkładać słonecznik i liście porcjami. Po zmiksowaniu - dokładać kolejne porcje, polewając olejem, aż do wyczerpania składników. Masa ma być bardzo gęsta – to ma być pasta, nie pesto (czyli sos).

IMG_3905_zmiana rozmiaru.JPG
IMG_3906_zmiana rozmiaru.JPG
IMG_3907_zmiana rozmiaru.JPG
IMG_3912_zmiana rozmiaru.JPG
IMG_3941_zmiana rozmiaru.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Odpowiedz

Wróć do „Dodatki do potraw”