Misz- masz słoikowy Anuś

Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: Anuś »

Postanowiłam i ja coś podziałać ze słoikami :D Jedna partia to risotto z warzywami i gulaszem z żołądków indyczych ( są lepsze od kurzych i mają więcej mięsa niż części chrzęstnych) :D Druga kombinacja to karczek w sosie własnym z pieczarkami i ryżem lub kaszą.
Ryż do risotta gotowałam tylko 5 minut, tak aby był al ' dente i tak samo postępowałam z kaszą. Mięso wcześniej podsmażyłam na smalcu z cebulą i pieczarkami. Karkówka była wcześniej w marynacie z musztardy chrzanowej cebuli, papryki słodkiej.
Natomiast żołądki indycze wcześniej namoczone i gotowane w osolonej wodzie przez około godziny, a następnie pozbawione części chrzęstnych i pokrojone w paski i dodane do pieczarek smażonych z cebulą i z warzywami pokrojonymi w słupki. do sosu na koniec dodajemy przecier pomidorowy i przyprawy do smaku .. sól, pieprz czarny i czubrycę czerwoną.
Jak coś nie jasne to wytłumaczę :D Tyndalizacja .. dwa dni. Pierwszego 30 minut .. wychłodzenie słoików i drugiego dnia 20 minut.
Chętnie wysłucham uwag i dobrych rad :D
Fotki z produkcji obu wersji obiadów w słoikach.
P1050411.JPG
P1050414.JPG

P1050419.JPG
P1050421.JPG

P1050422.JPG
P1050468.JPG

P1050477.JPG

Smacznego :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
tier
Posty: 767
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:55
Lokalizacja: Mońki

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: tier »

A mnie się podobają te z groszkiem :D 8-)
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: Ela K. »

Smakowite :D Człowiek się wkręca w to słoikowanie :D Już ze Zbyszkiem się zastanawiamy jakie następne :D
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: Anuś »

tier pisze:A mnie się podobają te z groszkiem :D 8-)

Domyślam się Przemku, że wolisz jak w słoiku jest ułożone warstwowo a nie połączone wszystkie składniki razem. :D Żeby była jasność .. groszek jest konserwowy, dodany do słoika bez zalewy.
Ela K. pisze:Smakowite :D Człowiek się wkręca w to słoikowanie :D Już ze Zbyszkiem się zastanawiamy jakie następne :D

Ela.. pewnie Zebi coś fajnego wymyśli. :D Zastanawiam się na mięsem drobiowym .. może kaczka lub indyk 8-)
Awatar użytkownika
kotunia
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2016, 18:58

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: kotunia »

a ja to chyba nawet lubię zjeść takie dania :clap:
Awatar użytkownika
Andym
Posty: 348
Rejestracja: 09 gru 2016, 13:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: Andym »

Anuś, przepięknie to wygląda, ujęła mnie niewinna zieleń groszku.. Na pewno będzie smaczne. Mam taką małą uwagę, sama prosiłaś ;) ,
za Wiki :
Tyndalizacja, pasteryzacja frakcjonowana – metoda konserwacji żywności, która polega natrzykrotnej pasteryzacji przeprowadzanej co 24 godziny. Termin wywodzi się od nazwiska irlandzkiego uczonego Johna Tyndalla.
Mechanizm działania:
pierwsza pasteryzacja zabija głównie formy wegetatywne, nie jest w stanie zabić niektórych form przetrwalnych;
po upływie doby, pod wpływem impulsu termicznego z przetrwalników rozwijają się kolejne formy wegetatywne bakterii, które giną po drugiej pasteryzacji;
trzecia pasteryzacja działa podobnie jak druga, zabijając ewentualne opóźnione bakterie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maad
Posty: 1151
Rejestracja: 07 lis 2016, 19:14

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: Maad »

łopatologiczne wyjaśnienie procesów pasteryzacji i tyndalizacji: viewtopic.php?p=521#p521
pozdrawiam
Maad
.... a poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona

Zapraszam na bigbit.waw.pl
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: Ela K. »

Andrzejku, Marku rozumiem cały proces tyndalizacji mam jednak pytanie czy w przypadku procesu, który zastosowała Anuś to 3-krotne parzenie jest również konieczne czy tylko w przypadku gdy wrzucam w słoik mięso surowe?
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Awatar użytkownika
Maad
Posty: 1151
Rejestracja: 07 lis 2016, 19:14

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: Maad »

3-krotne parzenie jest konieczne wtedy, gdy słoiki nie będą przechowywane w warunkach chłodniczych.
Do trzymania w lodówce przez kilka (w porywach kilkanaście) dni wystarczy jednokrotna pasteryzacja. Po 2-krotnej pasteryzacji trwałość słoików w lodówce liczy się w miesiącach. Generalnie im wyższa temperatura i dłuższy czas przechowywania, tym proces utrwalania musi być bardziej skuteczny.
Problemem może być dodatek warzyw, które z jakiegoś powodu skracają trwałość. Pod tym względem lepsze są słoiki mięsno-ryżowe.
pozdrawiam
Maad
.... a poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona

Zapraszam na bigbit.waw.pl
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: Misz- masz słoikowy Anuś

Post autor: Ela K. »

Dziękuję Mareczku :)
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Odpowiedz

Wróć do „Słoikowe”