Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Awatar użytkownika
tier
Posty: 767
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:55
Lokalizacja: Mońki

Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: tier »

Tydzień po wysianiu papryczki ładnie schodzą w tym roku 24 odmiany :D 8-) jak pogoda dopisze to za jakiś tydzień sadzenie czosnku wiosennego.

i_DSCN0052.JPG
i_DSCN0054.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ArkoGdynia
Posty: 510
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: ArkoGdynia »

Tieru... mógłbyś w razie czego opisać jak sadzisz swój czosnek wiosenny... może i ja bym się pokusił.... 8-)
Niech Dym będzie z Tobą.....
Awatar użytkownika
Kruszynka
Posty: 197
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: Kruszynka »

U nas też pierwsze prace porządkowe się zaczęły.
Prześwietlenie drzew i zawieszenie nowej budki dla sikorek.
P1010015.JPG


Odsłonięcie roślin z zimowych okryw, usunięcie stroiszy .

P1010016.JPG


No i tak ogólnie....

P1010010.JPG
P1010011.JPG


Pierwsza kawka na tarasie i podniesienie flagi zaczynają nowy sezon. Ma być pracowity bo i nowa wędzarnia i studnia i "domek ogrodnika " i podłączenie kanalizacji. Plany ambitne :D
P1010008.JPG
P1010019.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zawsze piję kulturalnie
a czasem z umiarem"

Jakub Wędrowycz
Pozdrawiam serdecznie :dance:
Awatar użytkownika
tier
Posty: 767
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:55
Lokalizacja: Mońki

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: tier »

Dzisiejsze prace na działce wysiane: rzodkiewka, kolendra, mięta pieprzowa, szczypiorek czosnkowy, bazylia, pietruszka, cukina i dynia.

i_DSCN2728.JPG
i_DSCN2724.JPG


Czosnek i cebula łądnie rosną :D 8-)

i_DSCN2730.JPG
i_DSCN2727.JPG


ZA kilka dni CDN. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sivon
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: Sivon »

I ja w tym roku zostałem działkowcem :) Strasznie dużo pracy przy tym, do tego jestem świeży w temacie i boję się że nie wszystko się uda ale co tam frajda jest.
Pierwsze co to zrobiłem sobie wędzarnie, prowizorka na szybko.

IMG_20170408_135111_2.jpg


Posadziłem już rzodkiewki, cukinie, groszek, czosnek, dymke, selery, kalarepy, pory. Na razie wszystko powoli rośnie, zobaczymy. Teraz folię na tunel założyłem więc pomidory i papryczki trzeba będzie posadzić.

IMG_20170501_154948.jpg



Już powoli coś rosnie a to cieszy heh

IMG_20170501_103750.jpg


IMG_20170501_103725.jpg


Rzodkiewki już nawet zacząłem przerywać

IMG_20170504_155745_2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kamil_1
Posty: 117
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:03

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: Kamil_1 »

Sivon pisze:jestem świeży w temacie i boję się że nie wszystko się uda


Sivon, już po tych paru zdjęciach widać, że możesz spać spokojnie... ;) a w rzeczywistości pewnie jest jeszcze lepiej 8-)

Wykonanie takie jak lubię... elegancko :clap: 8-)
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: Anuś »

Sivon pisze:I ja w tym roku zostałem działkowcem :) Strasznie dużo pracy przy tym, do tego jestem świeży w temacie i boję się że nie wszystko się uda ale co tam frajda jest.

Posadziłem już rzodkiewki, cukinie, groszek, czosnek, dymke, selery, kalarepy, pory. Na razie wszystko powoli rośnie, zobaczymy. Teraz folię na tunel założyłem więc pomidory i papryczki trzeba będzie posadzić.

Seba .. ale się cieszę :D będę trzymać kciuki za obfite plony :)
Awatar użytkownika
Sivon
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: Sivon »

Witam działkowców :) mam pytanie do znawców i fascynatów kapsaicyny. Przymierzam się do zakupu i wsadzenia ostrych odmian papryki. Jakie odmiany preferujecie pod tunel a jakie do gruntu? Czy papryka ma jakieś szczególne upodobania? Kwasowość gleby, nasłonecznienie, nawożenie itp. Jeżeli będą zbiory to cześć chciałbym przeznaczyć do słoików w zalewie octowej coby mieć zapasy do sałatek, sosów itp a z części zrobić sambal do słoiczków.

P.s. Kto z Was lubi sadzić pory :) ? Dla mnie to jakaś masakra, męczące, mozolne i wcale mnie nie uspakaja :)
Awatar użytkownika
tier
Posty: 767
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:55
Lokalizacja: Mońki

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: tier »

Sivon, Na wysiewanie ostrych papryczek jest już za późno chyba że gotowe sadzonki kupisz, natomiast nie ma znaczenia odmiana papryka lubi ciepło w tunelu szybciej rosną i bardziej obfite plony. Najlepsze do marynowania to jalapeno nie są jakieś mega ostre, do sosów możesz uzyć odmian thai chilli, tajska, habanero, lemon drop, te już bardziej ostre. :D A co z porem nie tak? to całkiem przyjemna robota sadzenie z flanców 8-)
Awatar użytkownika
Sivon
Posty: 36
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon działkowy 2017 - uważam za otwarty.

Post autor: Sivon »

Przemku na wysiew to wiem, muszę kupić sadzonki i nie znam się na odmianach. Ja lubię na ostro, więc kupię takie jak napisałeś. Miejsca w tunelu nie za dużo, więc większość chciałem w grunt posadzić. Chyba już nadszedł ten czas aby sadzić papryczki ostre. Z flanców czyli masz na myśli te kubeczki w których jest po 30-40 cieniutkich jak nitka porków :) Nie no spoko, fajna chirurgiczna robota rozdzielić każdy porek. Wsadziłem ok 100 i zobaczymy ile z tego się utrzyma. Kalarepy z własnej rozsady będę miał też ponad setkę, po co to nie wiem ale tylko kalarepa mi wzeszła z własnej produkcji, cukinie i dynie mi padły. Za rok paprykę będę sam wysiewał w tym roku zapłacę frycowe i kupię gotowe sadzonki tak samo z pomidorami.
Odpowiedz

Wróć do „Nasze ogrody, działki”