Paszteciki z pieczoną dynią

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Paszteciki z pieczoną dynią

Post autor: Anuś »

Przepis na ciasto ( zrobiłam z połowy porcji )
1 kg mąki
10 dag drożdży
5 jajek
szklanka mleka
kostka masła
1.5 łyżki cukru
1/2 łyżeczki soli
Wykonanie :
Mąkę i sól wsypać do miski, dodać roztrzepane widelcem jajka. Do letniego mleka dodać pokruszone drożdże, cukier i 3 płaskie łyżki mąki, następnie odstawić i poczekać aż drożdże zaczną ''pracować'' W tym czasie rozpuszczamy masło ( ma być ciepłe a nie gorące). Do miski gdzie jest mąka i jajka, dodajemy drożdże i masło. Wyrabiamy ciasto. Dzielimy na 4 kawałki ( ja miałam składniki na połowę porcji, więc podzieliłam na dwie części) Rozwałkowałam i nałożyłam farsz, a następnie odłożyłam do czasu, kiedy ciasto nie podwoiło swojej objętości. Następnie pokroiłam i posmarowałam roztrzepanym jajkiem. Wstawione do piekarnika na 30 minut. Piekłam w temp 180 stopni grzałka góra- dół, ale wszystko zależy jak komu działa piekarnik.
Farsz do pasztecików:
Słoik z puree z dyni o pojemności 330 ml ( własna produkcja) :D
pasta z suszonych pomidorów w ilości 3 łyżek
sól i pieprz ziołowy do smaku ( jak ktoś nie lubi to może być czarny )
2 łyżki suszonej bazylii
1/2 łyżeczki słodkiej papryki
Wszystkie składniki zblendować w celu uzyskania jednolitej masy i nakładać na ciasto.
P1050451.JPG
P1050452.JPG

P1050453.JPG
P1050455.JPG

P1050457.JPG

Smacznego :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: Paszteciki z pieczoną dynią

Post autor: Ela K. »

Pysznie wyglądają te paszteciki :) , zdolne dziewczę z Ciebie :clap: :clap: :clap:
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Paszteciki z pieczoną dynią

Post autor: Anuś »

Ela K. pisze:Pysznie wyglądają te paszteciki :) , zdolne dziewczę z Ciebie :clap: :clap: :clap:

Ela .. zaraz się zawstydzę od komplementu Twojego :D
Drugie podejście .. tym razem paszteciki z serem, puree z dyni, cebulką, suszonymi pomidorami i czubrycą czerwoną. Nowością było dodanie serka. Bardzo dobrze się komponuje z resztą składników. Podane z barszczem czerwonym doprawionym na ''ostro'' . Kwas buraczany robię sama. Do pokrojonych i obranych buraków oprócz wody, dodaję zalewę po kiszonych ogórkach. Do tego jeszcze czosnek, liść laurowy i kilak ziaren pieprzu i ziela angielskiego. Ten na fotce stoi od grudnia w lodówce i ma się dobrze. :D
P1050592.JPG

P1050610.JPG
P1050614.JPG

P1050595.JPG
P1050597.JPG

8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Odpowiedz

Wróć do „Pozostałe wypieki”