Zwykłe, bułki pszenne z przedziałkiem.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
kociołek
Posty: 38
Rejestracja: 05 maja 2017, 14:33

Zwykłe, bułki pszenne z przedziałkiem.

Post autor: kociołek »

Zwykłe, bułki pszenne z przedziałkiem.

Bardzo smaczne i delikatne bułki, idealne na poranne śniadanie. Polecam :)

Składniki na 9 bułek (każda po 12 dag):

700 g mąki pszennej poznańskiej (typ 500)
mleko 400 ml
1 łyżeczka soli,
1 łyżeczka cukru
drożdże świeże 20 gram
7 łyżek oleju

Wykonanie:

Przesiewamy mąkę wraz z solą do miski w której będziemy wyrabiać ciasto na bułki, dodajemy olej, rozrobione w pół szklanki ciepłego mleka, cukrem drożdże i pozostałe ciepłe mleko. Wyrabiamy ciasto ręcznie podsypując mąką, do momentu otrzymania gładkiego pulchnego ciasta. Tak wyrobione ciasto przykrywamy ściereczką lub pieluchą tetrową i odstawiamy na 1 godzinę do wyrośnięcia. Przygotowujemy blachę wyłożoną papierem do pieczenia, posypaną mąką. Po godzinie ponownie przez chwilę wyrabiamy ciasto. Z ciasta formujemy równe bułki takie po 13 dag każda, i układamy na wcześniej przygotowanej blasze, przykrywamy i odstawiamy na 60 minut do wyrośnięcia. Każda bułka po upieczeniu straci na wadze około 10%. Po 30 minutach wyrastania, ugniatamy je tępą stroną noża lub przystosowaną plastikową, dużą patką. Nagrzewamy piekarnik do 200 stopni Celsjusza (grzałki góra-dół). Wkładamy blachę z bułkami na środkową półkę i pieczemy 20-30 minut, do momentu ładnie zarumienienia się bułek. Wstawiamy na dno piekarnika miseczkę z zimną wodą. Upieczone bułki studzimy na kratce.

Smacznego!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Zwykłe, bułki pszenne z przedziałkiem.

Post autor: Anuś »

Bułeczki piękne :clap: przepis godny do wypróbowania :)
Awatar użytkownika
kociołek
Posty: 38
Rejestracja: 05 maja 2017, 14:33

Re: Zwykłe, bułki pszenne z przedziałkiem.

Post autor: kociołek »

Jak posmakujesz to często będziesz sobie piekła te bułeczki. Są naprawdę smaczne. ;)
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Re: Zwykłe, bułki pszenne z przedziałkiem.

Post autor: Piotruś pan »

Wykonałem te bułeczki wg. przepisu, taż to ciastka a nie bułki :shock: :D . My jesteśmy przyzwyczajeni do pieczywa ciemnego (żona piecze ciemne chleby mieszane), ale od czasu do czasu kupowaliśmy bułki w Lidlu, teraz jak jest tak prosty przepis będę piekł sam. Za drugim podejściem zrobiłem bułki z mąk mieszanych tj. 500g mąki chlebowej typ 750 oraz 200g mąki wrocławskiej typ 500, smakowo już trochę lepiej, ale jeszcze nie to. Wczoraj upiekłem bułki z samej mąki 750, ale to jeszcze nie to, będę kombinował dalej aż znajdę smak dzieciństwa :D .Następnym razem dodam mąki żytniej i trochę więcej drożdży, soli też więcej.
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Re: Zwykłe, bułki pszenne z przedziałkiem.

Post autor: Piotruś pan »

nowe zdjęcia 095.jpg

Bułki z wczorajszego wypieku.
Dzięki kociołek za przepis.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Re: Zwykłe, bułki pszenne z przedziałkiem.

Post autor: Piotruś pan »

Zawziąłem się i szukałem aż znalazłem, bułki mojego dzieciństwa, a przynajmniej bardzo zbliżone w smaku, oto przepis:
Mąka pszenna typ 750 - 500g
mąka pszenna typ 500 - 100g
mąka żytnia typ720 - 100g
drożdże 40g
sól dwie łyżeczki
A reszta jak w przepisie kociołka.
nowe zdjęcia 151.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Odpowiedz

Wróć do „Bułki”