WIELKANOC 2017

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

WIELKANOC 2017

Post autor: Ela K. »

Święta nadchodzą wielkimi krokami a ja i nie tylko ja cały czas jeszcze bez pomysłu co pysznego zaserwować gościom. Może wpiszecie swoje pomysły na popisowe danie obiadowe, przystawkę, sałatkę lub ciasto :)
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Awatar użytkownika
maria.s
Posty: 13
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:17

Re: WIELKANOC 2017

Post autor: maria.s »

Witaj Elu! Znalazłam ciekawy przepis na sałatkę posting.php?mode=reply&f=66&t=595 Smacznego :)
Awatar użytkownika
maria.s
Posty: 13
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:17

Re: WIELKANOC 2017

Post autor: maria.s »

Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: WIELKANOC 2017

Post autor: Ela K. »

Witaj Marysiu , niestety nic nie widać :(
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Awatar użytkownika
tier
Posty: 767
Rejestracja: 06 lis 2016, 14:55
Lokalizacja: Mońki

Re: WIELKANOC 2017

Post autor: tier »

Ela, Tort... :D
Awatar użytkownika
Pools
Posty: 247
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKANOC 2017

Post autor: Pools »

Ja z nietypowych rzeczy planuję ozorek wołowy w galarecie na półmisku z sosem tatarskim, dodatkowo część zrobię z papryką w osłonce barierowej tak jak Krzysztof w swoich eksperymentach z żelatyną.
Zamierzam też, po raz pierwszy w życiu upiec ciasto. Jako że fanem makowca jestem, więc będzie makowiec. Zamierzam skorzystać z tego przepisu: http://czarygary.blogspot.com/2014/12/makowiec-najlepszy.html Jak myślicie ? Przepis dobry ?
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: WIELKANOC 2017

Post autor: Ela K. »

Z makowcem nie pomogę :) Ja zrobię mazurka ze śliwkami w rumie i czekoladą . :D , no i paschę :D
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Awatar użytkownika
maria.s
Posty: 13
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:17

Re: WIELKANOC 2017

Post autor: maria.s »

Witaj Elu! Sałatka ta nazywa się ,,warstwowa sałatka leśna polana" z pieczarkami http://beszamel.se.pl/salatki-warstwowe ... cia,17150/
Awatar użytkownika
Andym
Posty: 348
Rejestracja: 09 gru 2016, 13:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKANOC 2017

Post autor: Andym »

Zamierzam też, po raz pierwszy w życiu upiec ciasto. Jako że fanem makowca jestem, więc będzie makowiec.
Mak parzyłbym w lnianym worku, wsypany do kotła luzem, bardzo chętnie się przypala. Jest złośliwy prawie tak samo jak mleko :). Bardzo ważna jest również konsystencja maku i ciasta. Dąży się do jednakowej, ale nie jest to proste. Pilnuj stopnia rozrostu ciasta, jeśli pod papierem będzie już bardzo mało luzu, wtedy do pieca. Jeśli wypiekasz makowiec w formie, papier jest zbędny, stosujemy go, jeśli pieczemy na blachach. Jeśli zdecydujesz się na formę, możesz np. zwinięty makowiec pokroić na trzy pasy wzdłuż, zostawiając niedocięcie na jednym z końców. Pleciesz w warkocz, podwijasz koniec i wkładasz do formy. Taka postać makowca jest łatwiejsza, polecam - jak na pierwszy raz. Powodzenia.
Pozdrawiam
Odpowiedz

Wróć do „Hyde-Park”