Wędzarnia z grilem

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 51
Rejestracja: 07 kwie 2017, 7:32

Wędzarnia z grilem

Post autor: Krzysiek »

Zaprezentuję swoją wersję wędzarni wg Beiota i Andyandiego.
Postawiłem na prostotę i funkcjonalność. Projektu żadnego nie robiłem. Ustawiłem kilka pustaków, rozłożyłem cegły a potem martwiłem się co będzie dalej Miałem bardzo ograniczony budżet i musiałem zmieścić się w 1000 zł. ( może nieznacznie przekroczyłem). Starałem się przygotować do budowy i zbierałem materiał dużo wcześniej dlatego udało mi się niewiele stracić.
 
Wędzarnia:
Zwykły, pospolity kibelek wg wszystkim znanego projektu.
Jest deflektor, uchylny daszek, otwory, ocieplony wełną mineralną i obity blachą. Standard
Palenisko z cegłówek rozbiórkowych. Drzwiczki kupiłem na allegro, chciałem zaoszczędzić ale żona nie zgodziła się na stare które posiadałem ponieważ były po prostu brzydkie.
 
Blat : Znaczną część zrobiłem z ytongów, a część ze starych pustaków które się walały koło domu i u sąsiadów. Całość obkleiłem cienkimi pustakami i otynkowałem. Na boki dałem płytkę elewacyjną (40zł/m2). A na blat ułożyłem gnejs ( 45zł/m2)
 
Grill : Przedłużenie blatu. Dodatkowo od spodu podbudowany starymi bloczkami fundamentowymi tak aby nie było niespodzianki. Cegły szamotki na grilla wydały mi się lepsze, a udało mi się odkupić za 1,5 zł za sztukę. Palenisko zrobił mi kolega z blachy 7mm, ruszta kupiłem. Reszta jak w blacie.
http://i68.tinypic.com/5b9nxg.jpg
http://i66.tinypic.com/x2jeyh.jpg
http://i66.tinypic.com/i5zo8h.jpg


A tutaj zdjęcia z przed trzech lat. ( widoczny brak chodnika)
http://i59.tinypic.com/30tgnix.jpg

A dlaczego wrzucam zdjęcie aktualne i te z przed trzech lat ?
Jeden z głównych budowniczych na wędlinach JanuszFenix skwitował mnie tak
Wrzuć zdjęcia za dwa trzy lata.   Czemu nie znajdzie się nikt kto zwróci uwagę aby inni nie szli tym śladem?
Ytong czy też  płytki na okładzinę!!!   Dla mnie to rzeźba z piasku nad morzem.  Pierwszy deszcz, fala i było minęło.
Pomijając komorę to w resztę utopiłeś troszkę kasy.  


A więc Panie Januszu. Po trzech latach miało mi się wszystko rozlecieć. Jedyną rzeczą jaką zrobiłem to odnowienie fugi na gnejsie. W tym roku wymaluję jeszcze komorę i drzwiczki od paleniska. Reszta jest w stanie takim jak widać na zdjęciach. Wiem Janusz że robisz cuda, niestety ja takiego talentu nie mam. Funduszy na fachowca Twojej klasy też nie posiadam. Ale mój pomniczek ma się dobrze i mimo twoich złowrogich prognoz postoi jeszcze następne lata.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 683
Rejestracja: 05 lis 2016, 8:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Re: Wędzarnia z grilem

Post autor: Gonzo »

Krzysiek pisze:Jest deflektor, uchylny daszek, otwory, ocieplony wełną mineralną


W uchylnym daszku mam mam swoje "5 groszy" bo bodajże pierwszy zastosowałem ten patent ok. 10 lat temu ;) :) . Ocieplenie z wełny też było ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 51
Rejestracja: 07 kwie 2017, 7:32

Re: Wędzarnia z grilem

Post autor: Krzysiek »

Sukces ma wielu ojców :)
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 683
Rejestracja: 05 lis 2016, 8:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Re: Wędzarnia z grilem

Post autor: Gonzo »

Krzysiek pisze:Sukces ma wielu ojców


Może i tak ale kozy ( szamotka w środku ;) ) jako paleniska też użyłem jako jeden z pierwszych.Andyandy zawsze negował ten pomysł o co zawsze spinki były :D
DSC00614.jpg

DSC00642.jpg

DSC00996.jpg

DSC00674.jpg


Bo podobno za pomocą kozy nie da się dobrze wędzić, takie tam marudzenie o podczerwieni i kumulacji ciepła :D
DSC00670.jpg

DSC00684.jpg

DSC01338.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ArkoGdynia
Posty: 510
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wędzarnia z grilem

Post autor: ArkoGdynia »

Gonzo.. ty byś uwędzi piękne wędliny nawet w kartonie po butach... ;P
Krzyśku.. wrzucaj zdjęcia bezpośrednio na stronę bo niestety linki do zdjęć nie działają :/

Z dymnym pozdrowieniem...
a żeby nie być tak całkiem "koło" tematu to i ja wrzucę foteczkę z przed "paru" lat.....
DSC_0004.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niech Dym będzie z Tobą.....
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 51
Rejestracja: 07 kwie 2017, 7:32

Re: Wędzarnia z grilem

Post autor: Krzysiek »

A jak wrzucić zdjęcie przez stronę ? Która to opcja ?

Arek twoja budowla przetrwała by nalot bombowy :)
Gonzo szamot nie był modny u budowniczych kibelka. Ale czy w tej sytuacji masz rację ? Nie wiem... Za cienki w uszach jestem by móc wypowiedzieć się na ten temat.
Awatar użytkownika
ArkoGdynia
Posty: 510
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wędzarnia z grilem

Post autor: ArkoGdynia »

Krzyśku jak piszesz odpowiedź lub nowego posta to pod spodem masz zakładki "opcje" i "załączniki", klikasz na załączniki - następnie przycisk "Dodaj pliki" w nowym otwartym oknie szukasz zdjęć jakie chcesz dodać :) Pojawią się na liście i żeby umieścić je w treści posta należy wybrać przycisk "wstaw w tekst" ... wszystko :)

Faktycznie solidna konstrukcja nam wyszła.... dla tego ten kombinat nazywa się "WGK"... Wędzarnio-Grillo-Kominek :) a całość w altanie "Pod trzema Dzikami" 8-)

DSC_0138.JPG


Z Dymnym pozdrowieniem....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niech Dym będzie z Tobą.....
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 51
Rejestracja: 07 kwie 2017, 7:32

Re: Wędzarnia z grilem

Post autor: Krzysiek »

Nic tylko podziwiać :)
Awatar użytkownika
Sla100
Posty: 556
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wędzarnia z grilem

Post autor: Sla100 »

W trzech dzikach bylem nie jedna wedzonke jak i trunek skosztowalem a zainspirowany Arkowym "WGK" zmajstrowalem sobie taki kompleks :)

IMG_20161117_211417.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

Pozdrawiam Sylwester
Odpowiedz

Wróć do „Budowanie wędzarni”