Fundament pod wędzarnię...

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Kamil_1
Posty: 117
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:03

Fundament pod wędzarnię...

Post autor: Kamil_1 »

Witam Wszystkich... :)

Nie jestem budowlańcem... ale chciałem się z Wami podzielić doświadczeniem i zaprezentować jak wg mnie powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentu pod wędzarnię... 8-)

Pierwszą rzeczą jaką należy wykonać to rozpoznanie terenu... czy jest to piasek czy np. glina ;)
W przypadku piasku wystarczające będzie wybranie ziemi i wylanie około 15-20cm fundamentu przezbrojonego drutem zbrojeniowym fi8 lub fi10, "oczko" 12-15cm.
W przypadku gliny bądź terenów podmokłych proponuję wybranie ziemi na około 30-40cm , zasypanie 10-25cm drobnym kruszywem z piaskiem np. 0.2 (tak aby szczeliny zostały wypełnione, jednocześnie co kilka cm ubijając) - to pozwoli nam odprowadzić wodę, a następnie na grubość 15-20cm wylanie fundamentu - jw.

Nie polecam dawania folii pod fundament gdyż będzie ona zatrzymywała wodę ;)

Poniżej zamieszczam zdjęcia w jaki sposób wykonałem fundament pod swoją wędzarnię...

Ziemię wybrałem na głębokość około 30cm (teren lekko mokry, raczej bez gliny):
1Wędzarnia płyta 1.jpg


Około 10cm pospółki, którą zagęściłem:
1Wędzarnia płyta 2.jpg


Zbrojenie drut fi10, oczko 14x14cm:
1Wędzarnia płyta 3.jpg


Tak wygląda w trakcie zalewania:
1Wędzarnia płyta 4.jpg


Tak wygląda po zalaniu:
1Wędzarnia płyta 6.jpg


... i proszę, po rozszalowaniu:
1Wędzarnia płyta 7.jpg


Zapraszam do dyskusji, zadawania pytań i dzielenia się swoimi pomysłami i wykonaniami... :)

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2016, 6:38
Lokalizacja: Krosno

Re: Fundament pod wędzarnię...

Post autor: Artur »

Super pomysł i wykonanie :D. Jedno pytanie, jak zalewałeś betonem, to podniosłeś trochę te druty?, bo jak leżały na piasku tak jak jest na zdjęciu, to nie wiele wniosą do wytrzymałości fundamentu ;) . Myślę, że tak jednak zrobiłeś, bo całość wygląda na głęboko przemyślaną.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kamil_1
Posty: 117
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:03

Re: Fundament pod wędzarnię...

Post autor: Kamil_1 »

W moim przypadku zbrojenie jest podwójne... ;)
I tak: 5-6cm betonu - zbrojenie - około 10cm betonu - zbrojenie - 5-6cm betonu... 8-)

W przypadku pojedyńczego zbrojenia wystarczy je unieść na około 5-6cm i zalać betonem... ;)
Odpowiedz

Wróć do „Budowanie wędzarni”