Mam duza lodowke z nierdzewki i chce ja przerobic na wedzarnie

Awatar użytkownika
thomas2900
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:08

Re: Mam duza lodowke z nierdzewki i chce ja przerobic na wedzarnie

Post autor: thomas2900 »

Nie wentylator jest zamatowany z mysla osuszania w pierwszej fazie , ma delikatne przeswity wiec go potem wylaczalem ale tak moze musze sie temu jeszcze przyjrzec bo wedzonki byly powedzone nierowno szczegolnie kielbasa , wedzilem z wiorkami orzecha bialego amerykanskiego aromat piekny i bardzo mocny ale kolor wedzonek ciemno brazowy albo jasno brazowy nierownomierny . A wedzarnia zdala egzamin jak narazie na pierwsze wedzenie jestem zadowolony ... potem jeszcze dopisze jak wedzilem i zrobie zdjecia . [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190805/a0dc13f430620ff34b3185ea54af7662.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sla100
Posty: 556
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mam duza lodowke z nierdzewki i chce ja przerobic na wedzarnie

Post autor: Sla100 »

thomas 2900

Ja bym zostawil ten wentylator i te spiro ale uzywal bym tego tylko do osuszania. Natomiast do wedzenia to jednak zrobil bym otwor na samaym srodku i to z przymykanym szybrem zeby kontrolowac ilosc i szybkosc przyplywu dymu w komorze. A tak szczerze to nie wiem czy nie lepiej bylo by zrobic nawet otwor na srodku do osuszania bo inny kolor wyrobu moze tez byc spowodowany nie dokladnym osuszeniem.

ja staram sobie wyobrazic twoja wedzarnie podczas wedzenia na zasadzie dzialania tunelu aerodynamicznego ....... Wydaje mi sie ze ten wentylator wymusza w jakis sposob jednostronny ciag powietrza a tak nie jest za dobrze.

Nie.jpg
Tak.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

Pozdrawiam Sylwester
Awatar użytkownika
thomas2900
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:08

Re: Mam duza lodowke z nierdzewki i chce ja przerobic na wedzarnie

Post autor: thomas2900 »

To tak moja wedzarnia jest calkiem pojemna do 60-80 kg wsadu ... ale mam problem z grzalka sie nie przepala tylko przy wysokiej temperaturze wybija mi korki ... niewiem dlaczego tak sie dzieje moze jakies spiecie . Czy ktos z was wedzi na grzalkach elektrycznych i w razie jakiejs pary wewnatrz albo zawilgocenia grzalki ... tylko jak ja oslonic jak kapie z wedzonek wprost na deflektor ... mialem ostatnio bardzo stresujace wedzenia .

Moze ktos podpowie albo ma podobne doswiadczenia z tym problemem .
Pozdrawiam Tomek [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190929/a530c89d572debdfcaf09b19f81e6591.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Andym
Posty: 348
Rejestracja: 09 gru 2016, 13:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam duza lodowke z nierdzewki i chce ja przerobic na wedzarnie

Post autor: Andym »

Za mocna grzałka w stosunku do zabezpieczeń w lokalu. Albo zabezpieczenia stare, zgrzane wieloletnią pracą. Wymieniłbym najpierw zabezpieczenie, o wartości takiej jaka jest. ( zastosowanie zabezpieczeń o wyższych parametrach bardzo często skutkuje pożarem. ) Później kolejno obliczeniowo.
Pozdrawiam jak zwykle niezwykle

PS masz grzałkę nad deflektorem ? ????????

I bardzo proszę używaj znanych w pisowni języka polskiego znaków przestankowych, bo czytanie Twoich postów jest dla mnie upokarzające. Wiesz, chciałbym pomóc, ale nie wiem, czy oględnie mówiąc , nadajemy na tym samym zakresie.

Odrzucam wszelkie tłumaczenia typu, to program, czy inny wytwór cywilizacji wyłączający myślenie.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2019, 17:17 przez Andym, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thomas2900
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:08

Re: Mam duza lodowke z nierdzewki i chce ja przerobic na wedzarnie

Post autor: thomas2900 »

Tak jak na zdjeciu jest po srodku pomiedzy deflektorem a co grzalka za mocna do bezpiecznika ?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Wróć do „Budowanie wędzarni”