Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Grzegorz Z.
Posty: 289
Rejestracja: 06 lis 2016, 11:22
Lokalizacja: Namysłów

Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Grzegorz Z. »

Składniki:
6 piersi kaczych ze skórą
5-6 jabłek
żurawina
sól
pieprz
sos sojowy ciemny 50 ml
rozmaryn świeży - 6 gałązek

Sposób wykonania:
Piersi z kaczki oczyszczamy i dokładnie myjemy. Skórę nacinamy w "kostkę".
IMG_4656.JPG


Posypujemy pieprzem i solą. Wkładamy do naczynia i zalewamy sosem sojowym i dokładnie mieszamy. Między piersi kacze wkładamy gałązki rozmarynu. Odstawiamy do lodówki na noc.
IMG_4663.JPG


Następnego dnia rozgrzewamy patelnię i układamy piersi kacze skórą do spodu. Dodajemy do smażenia gałązki rozmarynu. Smażymy na dużym ogniu 5 minut od strony skóry i 3 minuty z drugiej strony. Odstawiamy na 15 minut.

IMG_4670.JPG


Jabłka obieramy, usuwamy gniazda nasienne i kroimy. Połowę układamy na dnie rondla i zalewamy tłuszczem powstałym podczas smażenia.

IMG_4674.JPG


Układamy piersi z kaczki skórą do dołu. Dodatkowo smarujemy z dwóch stron konfiturą z żurawiny.
IMG_4679.JPG

IMG_4688.JPG


Na wierzch układamy pozostałe jabłka.

IMG_4691.JPG


Nakrywamy pokrywką. Wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni. Pieczemy z termoobiegiem przez 10 minut.

Ja podałem z ziemniaczkami pieczonymi w folii z serem i słoninką. Do tego modra kapusta.

IMG_4742.JPG
IMG_4714.JPG
IMG_4712.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Ela K. »

Grześ ............... Ty już wiesz :D :D :D
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Awatar użytkownika
Grzegorz Z.
Posty: 289
Rejestracja: 06 lis 2016, 11:22
Lokalizacja: Namysłów

Re: Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Grzegorz Z. »

No machnę :) szybko się robi :) No może tą noc można skrócić :) Ale ładnie się przeżarło :D
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 201
Rejestracja: 11 lis 2016, 22:53
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie

Re: Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Roger »

Grzegorz Z. pisze: Następnego dnia rozgrzewamy patelnię i układamy piersi kacze skórą do spodu.


Grzegorz smażąc kaczkę czy gęś zaczynamy zawsze od zimnej patelni i tłuszcz wytapiamy na małym ogniu ;)
Robert
601 353 601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Awatar użytkownika
Grzegorz Z.
Posty: 289
Rejestracja: 06 lis 2016, 11:22
Lokalizacja: Namysłów

Re: Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Grzegorz Z. »

A ja chcialem miec przypieczona mocno i zaczynalem od rozgrzanej i na duzym ogniu.
Awatar użytkownika
Grzegorz Z.
Posty: 289
Rejestracja: 06 lis 2016, 11:22
Lokalizacja: Namysłów

Re: Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Grzegorz Z. »

I jak zapewne zauwazyles była tylko opiekana, a pozniej dopiero w rondlu. A najprosciej nie korzystac z przepisu, jak zły
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 201
Rejestracja: 11 lis 2016, 22:53
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie

Re: Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Roger »

Przecież ja nie piszę że on jest zły ;)
W obróbce wstępnej tego typu mięs jest ważne wytopienie tłuszczu podskórnego a lepiej to zacząć od zimnej suchej patelni i zrobić w niższej temperaturze, po wytopieniu podnosi się temperaturę do uzyskania satysfakcjonującego nas wypieczenia - tylko tyle

PS
Aluzję zrozumiałem wszelkie uwagi mile widziane jak są zgodne z Twymi poglądami ... cóż szkoda :(
Robert
601 353 601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Awatar użytkownika
Electra
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2016, 10:34

Re: Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Electra »

Roger ja robie identycznie ,zimna patelnia ,uwazam ze tluszcz sie lepiej topi a skorka i tak jest pozniej przysmazona , ale kazdy robi jak lubi , zawsze mozna sprobowac innej wersji i porownac , ja wczesniej tez dawalam na goraca patelnie zmienilam zdanie bo uwazam ze tak szybciej sie tluszcz wytopil i nie sciaga sie tak skora ...ale wolnosc Tomku w swoim domku ;)
wersje kolegi z soya musze sprobowac.
Awatar użytkownika
Grzegorz Z.
Posty: 289
Rejestracja: 06 lis 2016, 11:22
Lokalizacja: Namysłów

Re: Piersi z kaczki pieczone z jabłkami

Post autor: Grzegorz Z. »

Roger pisze:
PS
Aluzję zrozumiałem wszelkie uwagi mile widziane jak są zgodne z Twymi poglądami ... cóż szkoda :(


Ale żadnej aluzji nie było. Podałem swoje wykonanie. Tak jak pisałem chodziło o szybkie przysmażenie. Szło i tak do rondla. Zauważ, ze czas skróciłem do 5 minut. Jeśli robię kaczkę smażoną wyłącznie na patelni startuje od zimnej i na małym ogniu. Wtedy trwa to dłużej niż 5 minut. I kaczka zdąży dojść w środku. Tu doszła w rondlu.
Odpowiedz

Wróć do „Na obiad”