Serduszka w sosie z warzywami

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Serduszka w sosie z warzywami

Post autor: Anuś »

Tak naprawdę to niewiele trzeba tu pisać, wszystko widać na zdjęciu. Serduszka moczę kilka minut w wodzie, odczącam .. zalewam czystą wodą i gotuję kilak minut. Po tym czasie odcedzam je, usuwam naczynia i zalewam ponownie czystą wodą i gotuje do miękkości z dodatkiem warzyw. Wywar zostawiłam jako bazę do czerwonego barszczu, a serduszka dodałam do podsmażonej czerwonej cebuli, warzyw pokrojonych w słupki i dodany został mój sos boloński. Przepis na niego będzie w spiżarni. :D
P1050600.JPG

8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Re: Serduszka w sosie z warzywami

Post autor: Piotruś pan »

Anuś, proste łatwe i przyjemne, brawo :D .
Awatar użytkownika
king_lpk
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2017, 21:16

Re: Serduszka w sosie z warzywami

Post autor: king_lpk »

Aniu dzięki tobie robię dziś podobne danie. Żołądki drobiowe.
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Serduszka w sosie z warzywami

Post autor: Anuś »

king_lpk pisze:Aniu dzięki tobie robię dziś podobne danie. Żołądki drobiowe.

Bardzo się cieszę :banana-linedance: Pewnie już dawno zjedzone, ale dodam tyko, że żołądki też robiłam w podobny sposób, jednak z tą różnicą, że dodawałam jeszcze fasolkę szparagową mrożoną lub własną ze słoika albo fasolę czerwoną z puszki. Wcześniej oczywiście przepłukaną z zalewy w jakiej jest w puszcze. Najlepsze są żołądki indycze, mają mniej części chrzęstnych. Pisałam już o tym w moim temacie, kiedy robiłam risotto w słoiki tzw. ''obiadki słoikowe'' Fotki zdążyłeś zrobić ? :D
Awatar użytkownika
king_lpk
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2017, 21:16

Re: Serduszka w sosie z warzywami

Post autor: king_lpk »

Zdążyłem, wyszło 6 litrów :D . Niektórych potraw nie robię w ilości "na raz", lubię dwa dni posmakować i jeszcze zamrozić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Serduszka w sosie z warzywami

Post autor: Anuś »

king_lpk pisze:Zdążyłem, wyszło 6 litrów :D . Niektórych potraw nie robię w ilości "na raz", lubię dwa dni posmakować i jeszcze zamrozić

Robiłeś z ziemniakami ? można z nimi zamrozić ? Jaki sos ? Wpadłeś w ogień moich pytań :D
Awatar użytkownika
king_lpk
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2017, 21:16

Re: Serduszka w sosie z warzywami

Post autor: king_lpk »

To nie ziemniaki to seler i pietruszka. Ziemniaki, kasze, makarony to BIAŁA ŚMIERĆ :hand: . Jem mało węglowodanów :text-beef:
Odpowiedz

Wróć do „Na obiad”