Rożki kartoflane z kurą.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Rożki kartoflane z kurą.

Post autor: Piotruś pan »

PO ugotowaniu prawdziwego rosołu, zostaje nam szponder i mięso z kury, wołowinę odkładamy na bok możemy z niej zrobić np. pyzy a my zajmiemy się kurą:
1,5 kg kartofli,mąki ile wejdzie :D , 2 jaja, sól, tarta bułka, tłuszcz do smażenia,
Kartofle ugotować i przepuścić przez praskę, gdy wystygną dodać jaja i tyle mąki aby ciasto dało się zagnieść. Mięso z kury obrać z kości i pokroić w kostkę, dodać posiekaną cebulę, posolić i popieprzyć. Ciasto rozwałkować i pociąć na kwadraty, nakładać nadzienie i skleić rożki. Maczać w roztrzepanym jaju, obtoczyć w tartej bułce i smażyć na rumiano. Polać roztopionym masłem - zjadać na gorąco.
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: Rożki kartoflane z kurą.

Post autor: Ela K. »

Nigdy nie jadłam takich rożków chyba trzeba będzie spróbować zrobić. Dzięki za inspirację :)
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Re: Rożki kartoflane z kurą.

Post autor: Piotruś pan »

Zamiast smażyć rzeczone rożki upiekłem je w piekarniku - też dobre, a nawet chyba lepsze, nie nasiąknęły tłuszczem :D .
Pączki 041.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 683
Rejestracja: 05 lis 2016, 8:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Re: Rożki kartoflane z kurą.

Post autor: Gonzo »

Mięso mielesz i przyprawiasz, czy tylko obierasz z kości, przyprawiasz i w ciasto ?
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Re: Rożki kartoflane z kurą.

Post autor: Piotruś pan »

Ugotowane mięso kury, siekam na drobno i z posiekaną cebulą przesmażam, dodaję przyprawy: sól ,pieprz, złota przyprawa do kurczaka - i w ciasto :D
Odpowiedz

Wróć do „Na kolację”