Sałatka pieczarkowa

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 683
Rejestracja: 05 lis 2016, 8:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Sałatka pieczarkowa

Post autor: Gonzo »

Sałatka pieczarkowa
Sałatka pieczarkowa.jpg

Składniki:
- 3 kg obgotowanych pieczarek (oznacza to, że musimy zakupić ok. 6kg, gdyż pieczarki jak każde grzyby tracą na masie w czasie gotowania);
- 1 kg marchewki;
- 0,5 kg cebuli
- koncentrat pomidorowy (ja daję 2 słoiczki po 230 g);
- olej do smażenia
- sól, pieprz, papryka słodka i ostra według smaku i uznania
można dodać trochę sosu sojowego grzybowego


Sposób przygotowania
Obgotowane i przestudzone grzyby przepuszczamy przez maszynkę do mięsa (można przepuścić przez szatkownicę). Marchewkę tarkujemy, cebulę kroimy w dość drobną kostkę. Na patelnię wlewamy ojej i smażymy na nim cebulkę (nie należy jej mocna spiekać a jedynie zeszklić). Następnie dodajemy starkowaną marchewkę i dalej smażymy. Kiedy matchewka zacznie zmieniać kolor wsypujemy rozdrobnione pieczarki i wszystko dalej dusimy na małym ogniu ( w razie potrzeby można dolać oleju lub odrobinę wody).
sałatka pieczarkowa 1.jpg

Dodajemy koncentrat pomidorowy i przyprawy.
Dusimy wszystko jeszcze kilka minut. Gorącą sałatkę przekładamy do słoików. Jeśli ilość jest mała i mamy zamiar ją skonsumować szybko nie musimy pasteryzować. W przeciwnym przypadku czekamy aż wystygnie a następnie pasteryzujemy (ja pasteryzuję 15 min.)
sałatka pieczarkowa 2.jpg

Ja używam jej jako smarowidła na chleb; najlepiej smakuje oczywiście z chlebem pieczonym w domu; myślę że wędlina do tego typu kanapki nie jest koniecznym dodatkiem

Smacznego
udostępniono z: http://wyrobydomowe.blox.pl/tagi_b/2955/grzyby.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
king_lpk
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2017, 21:16

Re: Sałatka pieczarkowa

Post autor: king_lpk »

Znakomita podstawa do zapiekanek.
Awatar użytkownika
Ela K.
Posty: 347
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:37
Lokalizacja: Ostróda

Re: Sałatka pieczarkowa

Post autor: Ela K. »

Wow!!!! Podoba mi się , zapisuję do zrobienia. Uwielbiam takie rzeczy, które później pozwalają szybko coś w kuchni zrobić :D
[align=center]"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę[/align]
Odpowiedz

Wróć do „Sałatki i surówki”