Nutella z bananów

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Nutella z bananów

Post autor: Anuś »

Robiłam już nutelle z avocado .. teraz czas na inne wariacje. :D
Pomysł pierwotny to dżem bananowy z białą czekoladą i rodzynkami... to będzie, ale za kilka dni. :D Teraz jest nutella z bananów. Może być dodatkiem do naleśników, nadzieniem do słodkich bułek lub do przełożenia ciasta.
Składniki:
1 kg bananów, obrać ze skórki odciąć końcówki i pokroić w plastry, skropić sokiem z cytryny
1 łyżka płaska masła
1/2 tabliczki gorzkiej czekolady
2 łyżeczki kakao
Wykonanie:
Pokrojone w plastry i skropione sokiem cytrynowym banany podgrzewamy z garnku o grubym dnie, cały czas mieszając do czasu kiedy nieco zmienią konsystencję na bardziej jednolitą masę ( można też użyć blendera i będzie szybciej). Dokładamy do tego połamaną na drobne części czekoladę, masło, oraz kakao. Energicznie mieszamy do połączenia się składników. Masa musi się zagotować. Gorące przekładamy do słoików i można tak przechowywać do miesiąca w lodówce. Jeżeli to nie będą jadły dzieciaczki można na końcu dodać kilka kropel alkoholu .. np.rumu :D
Smacznego :D
P1050427.JPG
P1050458.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ArturDor
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2016, 21:18
Lokalizacja: TSK

Re: Nutella z bananów

Post autor: ArturDor »

Córcia brzmi smakowicie
Szkoda, że dopiero teraz to przeczytałem bo bym dzieciakom na kolacje zrobił naleśniki z takim smakołykiem
Pozdrawiam

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.
Ja życzę jak najlepiej
Awatar użytkownika
Anuś
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:20
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Nutella z bananów

Post autor: Anuś »

ArturDor pisze:[b]Córcia[/b] brzmi smakowicie
Szkoda, że dopiero teraz to przeczytałem bo bym dzieciakom na kolacje zrobił naleśniki z takim smakołykiem

Tatko :lol: ( to oczywiście żart ) :D zrobisz swoim dzieciom na kolejną kolację :D
Odpowiedz

Wróć do „Dodatki do potraw”