Szybkowar 35 l - Aluminiowy

Odpowiedz
Awatar użytkownika
wędzarz
Posty: 33
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:16

Szybkowar 35 l - Aluminiowy

Post autor: wędzarz »

https://allegro.pl/oferta/szybkowar-cis ... 7710177891
Proszę o opinie . Według mnie posiada dobre parametry, nadaje się do dodania jemu co nieco by przysposobić jego do autoklawu.
Awatar użytkownika
Piotruś pan
Posty: 195
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:02

Re: Szybkowar 35 l - Aluminiowy

Post autor: Piotruś pan »

Do autoklawu pewnie można go przysposobić, ale dedykują go do pędzenia bimbru - czy to na pewno jest zdrowe? No bo pamiętam jak za młodych lat pod namiotem lało się spirytus do aluminiowego kubka to on się pienił, wtedy dolewało się kawy, mieszało i nastepna osoba mogła się napić :shock: :D .
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 683
Rejestracja: 05 lis 2016, 8:48
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie

Re: Szybkowar 35 l - Aluminiowy

Post autor: Gonzo »

Myślę, że te "kiedyśniejsze" bidony były z trochę innego "amelinium" :D . A co do przeróbki szybkowaru na autoklaw, to ja bym się osobiście bał nie materiału z jakiego jest wykonany (zbiorniki w ciężarówkach, ciśnienie robocze 9-12bar, są aluminiowe) a samej przeróbki, że coś się sknoci :(
zbiornik.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
M Bielsko
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2018, 10:35

Re: Szybkowar 35 l - Aluminiowy

Post autor: M Bielsko »

Jako Garnek może być wykonany solidnie,obawiał bym się tylko tej pokrywki,zwracam uwagę na to że szerokość
to 36cm, oraz może mięć okienko w rancie tzw.upuszczacz nadmiernego ciśnienia tak jak to ma mój Fagor.Jeżeli ktoś ma niech napisze jak to jest wykonane.
Awatar użytkownika
M Bielsko
Posty: 20
Rejestracja: 21 cze 2018, 10:35

Re: Szybkowar 35 l - Aluminiowy

Post autor: M Bielsko »

Gonzo ciśnienie podane 12,5Bar,lecz temp max +65'C informacja podana nie przypadkowo...
Odpowiedz

Wróć do „Konserwy”